BCF Career Event 2021 (6 okt.)

23/09/2021

Discover Your Career Path in Life Sciences with BCF Career

Are you a newly graduate looking for your first job, a (young) professional looking for the next step in your career or simply interested in enhancing your career? Join the largest career event in Life Sciences, BCF Career Event Netherlandson 6 October 2021 in Jaarbeurs Utrecht to discover your career path in the Life Sciences industry.

 

BCF Career Event is the meeting place for everyone who is or wants to be active in Bio/Life Sciences, Chemistry, Food or Pharma and offers you the opportunity to connect with a broad range of top employers, attend company presentations, insightful sessions from seasoned professionals, and meet with over 1.500 like-minded peers. All and all, BCF Career Event Netherlands is the perfect opportunity to expand your network and maybe even land your first- or next job!

 

BCF Career Event Netherlands takes places in Beatrix Building – Jaarbeurs Utrecht on 6 October 2021 with an exhibition floor and inspiring programme. Visit the website to discover it all.

Connect, network and discover! Free visitor registration!

 

---

Ontdek jouw carrière pad in Life Sciences met BCF Career

Ben je net afgestudeerd en op zoek naar je eerste baan, een (jonge) professional op zoek naar de volgende stap in je carrière of gewoon geïnteresseerd in het verbeteren en verbreden van je carrière? Neem deel aan de grootste carrière beurs in Life Sciences, BCF Career Event Nederland op 6 oktober 2021 in Jaarbeurs Utrecht en ontdek jouw carrière pad in de Life Sciences industrie.

 

BCF Career Event is de ontmoetingsplek voor iedereen die actief wil zijn in Bio/Life Sciences, Chemie, Food of Pharma en biedt je de kans om in contact te komen met een grote groep top werkgevers, deel te nemen aan bedrijfspresentaties, leren van ervaren professionals, en ruim 1.500 gelijkgestemde studenten of baanzoekenden te ontmoeten. BCF Career Event Nederland is de perfecte gelegenheid om je netwerk uit te breiden en wellicht vind je wel je eerste of volgende baan!

 

BCF Career Event Nederland zal plaats in het Beatrix Gebouw – Jaarbeurs Utrecht op 6 oktober 2021 met een beursvloer en inspirerend programma. Bezoek de website en ontdek het allemaal.

Connect, netwerk en ontdek! Gratis bezoekers registratie!

Sponsoren